دارای تاییدیه از سازمان نظام مهندسی

 

تحت پوشش بیمه سامان

 

دارای تاییدیه از وزارت مسکن و شهرسازی

 

پروانه کاربرد علامت استاندارد 12977

سقف کامپوزیت تام (سقف تام با قالب فلزی موقت)

امروزه با توجه به محدودیتهای موجود در زمینه واردات EPS (مواد اولیه تولید پلی­استایرن)، با افزایش قیمت بلوک­های پلی­استایرنی مواجه می باشیم. این افزایش قیمت موجب ایجاد اختلاف زیاد قیمت بلوک­های یونولیتی در برابر بلوکهای بتنی شده است. در نتیجه گرایش سازندگان به استفاده از بلوکهای پلی استایرنی غیر استاندارد و یا بلوک های بتنی سقفی افزایش می یابد. بلوکهای یونولیتی غیراستاندارد عموما دارای چگالی کم و بدون ویژگی خود خاموش شو می باشند که حائز شرایط مناسب برای استفاده در ساختمان نمی­باشند. بلوکهای بتنی سقفی نیز اگرچه از لحاظ کارایی و قیمت مشکلی ندارند، اما بدلیل وزن زیاد، باعث افزایش وزن تمام شده ساختمان و در نتیجه افزایش نیروهای زلزله و افزایش مقاطع اسکلت ساختمان می شوند که به هر حال افزایش قیمت تمام شده ساختمان را در پی خواهد داشت.

با شرایط موجود، در نتیجه بررسی های صورت گرفته، مرکز توسعه مهندسی و کارآفرینی عمران ایران پیشنهاد استفاده از قالب های فلزی موقت را به عنوان جایگزین بلوک های سقفی مطرح نمود. این قالبهای فلزی از جنس فولاد بوده و در زمان اجرای سقف های تیرچه- دال به عنوان جایگزین بلوکها عمل نموده و پس از خشک شدن بتن برداشته می شوند.

جزئیات اجرایی این قالبهای موقت مانند سایر بلوکهای سقفی می باشد. نشیمن قالبها روی ورق تحتانی تیرچه از هر طرف 1 سانتیمتر بوده و توانایی تحمل وزن بتن خیس، فشار پمپ و اپراتورهای اجرایی را به سادگی دارا میباشد. جهت جلوگیری از چسبیدن قالبها به بتن، سطح رویه قالب ها روغنکاری شده و یا پلاستیک روی آنها نصب میگردد.

 

مزایای سقف کامپوزیت تام:

1) کاهش محسوس هزینه ی تمام شده سقف با بکارگیری قالب فلزی به جای بلوک یونولیتی.

2) امکان عبور تأسیسات از فضای پایین تیرچه ها.

3) کاهش حجم بتن ریزی.

4) ارزش اسقاطی قالب پس از اجراء حداقل 20 سقف.

5) افزایش کیفیت نهایی نازک کاری سقف.

6) امکان استفاده در طراحی معماری به صورت Expose

 

http://www.tomroof.ir/images/nezam%20tehran.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/patent-thermocutte-smr.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/standard-12977-92-3-300-2.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/5699-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/standard.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/calc%20notes.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/guarantee.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/sji1.gif http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0003-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_0004-sm.jpg http://www.tomroof.ir/images/arms/img_new-sm.jpg

تقدیر شده در نخستین همایش مصالح استاندارد- 1393

آخرین اخبار

مقاومت بالای سازه و سقف های تام در برابر زلزله در استان کردستان


برخی پروژه های دهانه بلند سقف تام در کشور


تقدیر از سقف نوین تام در همایش ملی تعالی استاندارد


حضور سقف تام در هفدهمین نمایشگاه ساختمان تهران (سالن 14 غرفه 112)


Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

 

مرکز توسعه مهندسی و کارآفرینی عمران ایران

مبتکر فن آوری های نوین ساختمانی

ارائه دهنده سری سقف های نوین تام

 

دفتر مرکزی: تهران، خ سهروردی شمالی، پلاک 683

تلفن: 88172697-88172698-88739459

فکس: 88617651

 

ایمیل: info@tomroof.ir

http://tomroof.ir/images/telegram-logo.gif

Brown Blue Orange